Gyógypedagógiai
lovaglás és lovastorna
A lovasterápia gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna szakága, egy komplex fejlesztési területet biztosít a sajátos nevelési igényű gyermekek számára. A tevékenységben a ló nem terápiás eszköz, hanem egy aktív cselekvő társ. A gyermekek, és a ló együttműködésével jön létre a fogyatékosságukból eredő hátrányok csökkentése a lovasterapeuta irányításával.

Kik a lovasok?
Sajátos nevelési igényű gyermekek, fiatalok: Értelmi fogyatékos – (enyhe értelmi fogyatékos, – középsúlyos értelmi fogyatékos), látás- és hallássérült, beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavar, egyéb pszichés fejlődés zavarral küzdők
A gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna során lehetőség nyílik:
- A sérült vagy kifejletlen pszichikus eredetű funkciók korrigálására, kompenzálására. (érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, gondolkodás, képzelet, érzelmi, akarati élet, tér és időbeli tájékozódás)
- Mozgások kialakítására, korrekciójára, pszichomotoros funkciók fejlesztésére.
(mozgáskoordináció, egyensúlyérzék, ütem és ritmusérzék) megbomlott izomegyensúly javítására, spazmusok oldására, renyhe izomtónus megszüntetésére. - Érzelmi állapot, akarati-cselekvési képességek befolyásolására.
(bátorság, kitartás, céltudatosság, önbizalom növelése) - Szocializálódás elősegítésére.
(társas kapcsolatok, – gyermek – felnőtt – ló, gyermekek pozitív viszonyulása egymáshoz) - Kommunikációs készség fejlesztésére
(verbális, nonverbális) - Állatgondozás megismerésére, végzésére, felelősségtudat kialakítására.

Kapcsolattartó
Kiss Réka
+36 30 363 6488
